COVID 19 opatření a podmínky pro lyžování

Dnes byly zveřejněny podmínky pro lyžování v areálu Zadov, kde budeme pořádat lyžařské kurzy. Podmínky vychází z nařízení vlády a nařízení MZd a pokud nedojde (čemuž plně věříme) ke zhoršení epidemiologické situace a přitvrzení vládních nařízení, měly by nastavené podmínky platit celou lyžařskou sezónu (stejné či velice podobné podmínky budou platit ve všech lyžařských střediscích v ČR a platí již v Itálii a přísnější v Rakousku – není možný test).
 
Očekávali jsme, že se zmírní podmínky pro organizované zájezdy a kurzy pro účastníky starší 12 let. Bohužel k tomu nedošlo a platí, že účastníci starší 12 let musí splnit jednu z následujících podmínek:
  1. být očkováni
  2. nebo po prodělání nemoci covid do lhůty 180 dní v době účasti (lékařské potvrzení, kdy prodělali covid),
  3. případně mít PCR test ne starší 72 hodin (potvrzení o provedení testu). V našich možnostech není zajišťovat laboratorně PCR testy.
Pro účastníky mladších 12 let neplatí žádná omezení.
 
Podmínky při dopravě platí stejná, jako pro veřejnou dopravu, tj. během přepravy mít roušku či respirátor. Samozřejmě budeme brát zřetel na věk dětí – přestávka během dopravy. Během konzumace svačin tato opatření samozřejmě neplatí :-).
 
Chápeme, že se jedná o určitá omezení, ale musíme respektovat dané podmínky. I nám se jedná především o maximální eliminaci šíření nákazy. Přesto věřím, že pobyt na čerstvém vzduchu, kamarádství a společné zážitky vyváží určitá omezení a oproti loňskému uzavření lyžařských areálů si to letos v zimě opravdu užijeme.
 
Kompletní přehled podmínek si můžete přečíst na odkazu : https://www.lazadov.cz/…asp .
 
Platba kurzovného proběhne bankovním převodem, k platbě budete vyzváni informačním mailem s číslem účtu. Platby budou probíhat ke konci roku 2021 a první týden v roce 2022. Termíny kurzů jsou v platnosti.
 

 


© 2022/ Skipřeštice